loader
Wypadki komunikacyjne

Złóż wniosek o odszkodowanie, jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku z udziałem skradzionego pojazdu

Czy ubezpieczenie samochodu dotyczy samochodu czy kierowcy?

To jest ważne pytanie, jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku spowodowanym przez kogoś, kto prowadził skradziony pojazd. Takie roszczenia nie będą rozpatrywane w taki sam sposób jak roszczenia dotyczące pojazdów, które nie zostały skradzione.

Jest to również coś, co można omówić z prawnikiem auto wypadku z Law Group w bezpłatnej konsultacji. W naszej firmie, celem jest pomóc Ci odzyskać maksymalne odszkodowanie, aby pomóc Ci jak najlepiej odzyskać po wypadku.

Nie należy ufać firmie ubezpieczeniowej, aby dbać o swoje najlepsze interesy. Oni są zainteresowani swoimi zyskami, a nie Twoim odszkodowaniem.

Kto jest odpowiedzialny finansowo za wypadek z udziałem skradzionego pojazdu?

Ubezpieczenie samochodu zazwyczaj podąża za samochodem. Oznacza to, że jeśli Ty lub osoba wymieniona w Twojej polisie prowadziła Twój samochód i Ty lub ta osoba spowodowała wypadek, Twoja polisa ubezpieczeniowa pokryje szkody poniesione przez ofiarę. Jeżeli ktoś nie wymieniony w polisie prowadził nasz samochód, ale miał na to nasze pozwolenie, polisa ubezpieczeniowa również będzie miała zastosowanie. Jednakże, jeśli ktoś prowadził samochód bez naszej zgody, polisa ubezpieczeniowa prawdopodobnie nie będzie miała zastosowania.

Jeśli samochód zostanie skradziony, kierowca oczywiście nie ma pozwolenia na jego prowadzenie. Oznacza to, że ubezpieczenie samochodu nie miałoby zastosowania. Jeśli ktoś ukradnie Twój samochód i spowoduje kolizję, jest mało prawdopodobne, że będziesz finansowo odpowiedzialny za spowodowane szkody.

Jak ubiegać się o odszkodowanie, jeśli wina leży po stronie innego kierowcy?

Jeśli drugi samochód został skradziony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierowca ucieknie z miejsca zdarzenia. (Jeśli tak się stanie, nie należy ścigać kierowcy, ponieważ może on być niebezpieczny). Prawdopodobnie grożą mu zarzuty karne za kradzież samochodu. W tym przypadku wypadek jest potrąceniem i ucieczką, co oznacza, że prawdopodobnie będziesz musiał starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia od nieubezpieczonych kierowców.

Jeśli wykupili Państwo ubezpieczenie od kolizji i/lub pokrycie kosztów leczenia, mogą Państwo również skorzystać z tego pokrycia w celu pokrycia szkód.

Co z wniesieniem pozwu sądowego?

W przeciwieństwie do niektórych, prawo nie ogranicza możliwości złożenia pozwu sądowego po wypadku samochodowym. Jednakże, większość roszczeń jest rozwiązywana poprzez dążenie do ugody z firmą ubezpieczeniową. Nawet jeśli kierowca, który ukradł samochód zatrzyma się na miejscu zdarzenia, lub jeśli zostanie zlokalizowany przez policję, prawdopodobnie nie będzie miał wystarczającego majątku, aby pokryć Państwa szkody.

Co jeśli właściciel samochodu twierdzi, że pojazd został skradziony?

Jest możliwe, że samochód nie jest uważany za skradziony dla celów ubezpieczeniowych. Jeżeli właściciel zostawił gdzieś kluczyki i wiedział, że "złodziej" je znajdzie, samochód może nie zostać uznany za skradziony. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli właściciel wiedział, że "złodziej" miał historię używania samochodów w ten sposób. Może warto spróbować zgłosić roszczenie do firmy ubezpieczeniowej właściciela w przypadku, gdy pojazd nie zostanie uznany za skradziony.

Złożenie wniosku o odszkodowanie po wypadku z udziałem skradzionego pojazdu może być skomplikowane. Potrzebujesz kogoś w swoim narożniku, kto skupi się na Twoim najlepszym interesie. Wypadek nie był z Twojej winy, a Ty potrzebujesz odszkodowania, aby pokryć koszty leczenia i inne szkody.

Prawo Phillips jest gotowe do pomocy. Zadzwoń do nas już dziś

Możesz być uprawniony do otrzymania odszkodowania za poniesione szkody. Grupa Prawna posiada wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Posiadamy zasoby do dokładnego zbadania roszczeń i zbudowania silnych spraw. Jesteśmy również przygotowani do wystąpienia na drogę sądową, jeśli zajdzie taka potrzeba.