loader
  • Strona główna
  • Porady prawne
  • W jaki sposób moja firma może planować z wyprzedzeniem, aby ograniczyć skutki potencjalnych szkód spowodowanych przez wiatr, grad i burzę?
Porady prawne

W jaki sposób moja firma może planować z wyprzedzeniem, aby ograniczyć skutki potencjalnych szkód spowodowanych przez wiatr, grad i burzę?

Każdego roku, poważne burze wiosenne tkania ścieżkę szkód w całym kraju, a właściciele firm są czasami złapany nieświadomy i nieprzygotowany. W następstwie poważnej burzy, codzienne operacje mogą zostać wstrzymane, a stracony czas, pieniądze i biznes mogą ustawić Twoją firmę z powrotem na lata. Podczas gdy burze, huragany i tornada nie zawsze są przewidywalne, rutyna sezonu burzowego w Twojej firmie powinna być przewidywalna. Oto kilka działań, które możesz podjąć już teraz, aby ograniczyć wpływ kosztownych szkód spowodowanych przez burzę:

  • Posiadanie planu gotowości na wypadek awarii w firmie, w tym szkolenia w zakresie bezpieczeństwa dla każdej lokalizacji i wyraźnie umieszczone znaki instruujące pracowników o procedurach awaryjnych.
  • Regularna kontrola i konserwacja dachu może w znacznym stopniu przyczynić się do ograniczenia szkód. Uszkodzenia dachów są powszechne w czasie ulewnego deszczu, gradu i silnych wiatrów, ale prosta rutyna kontroli i konserwacji może wyeliminować potencjalne problemy, zanim burza spowoduje poważne szkody.
  • Uczyń regularną inspekcję terenu i budynku częścią wiosennej rutyny Twojej firmy, sprawdzając okna, drzwi, zewnętrzne otwory wentylacyjne i rury, okapy, siding i budynki gospodarcze. Czas i pogoda zbierają żniwo na zewnętrznej części budynków, a drobne problemy, takie jak luźny kawałek sidingu lub słaba belka, mogą szybko przekształcić się w sytuację awaryjną przy ciężkiej pogodzie.
  • Upewnij się, że drzewa są zdrowe, dobrze utrzymane i pozbawione martwych gałęzi, które mogą spowodować szkody w czasie burzy. Upadające drzewa i gałęzie są odpowiedzialne za poważne uszkodzenia budynków i pojazdów, istnieje również ryzyko, że drzewa spowodują upadek linii energetycznych. Sezonowa pielęgnacja drzew może w znacznym stopniu przyczynić się do zapobiegania tego typu szkodom.
  • Poświęć czas na coroczną weryfikację zakresu ubezpieczenia Twojej firmy od szkód wyrządzonych przez burze. Możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, jeśli upewnisz się, że rozumiesz aktualne warunki swojej komercyjnej polityki ubezpieczeniowej, jak ocenić szkody i jak złożyć wniosek o odszkodowanie za szkody spowodowane przez burzę.