loader
Wypadki komunikacyjne

Jakie czynniki wpływają na odpowiedzialność za zderzenie z dziką zwierzyną?

Od października do grudnia trwa sezon rozrodczy jeleni, co oznacza, że kierowcy w Indianie są bardziej narażeni na spotkanie ich na drodze.

Dzikie zwierzęta na drogach mogą powodować kolizje, które skutkują poważnymi obrażeniami lub uszkodzeniem mienia, co rodzi pytanie o odpowiedzialność.

Chociaż nie można wnieść roszczenia przeciwko dzikiemu zwierzęciu, istnieją opcje prawne, aby uzyskać odszkodowanie za obrażenia i szkody majątkowe. Zadzwoń do prawników zajmujących się wypadkami samochodowymi, aby omówić, jakie są Twoje możliwości po zderzeniu z dzikim zwierzęciem.

Kroki, które należy podjąć po zderzeniu z dzikim zwierzęciem

Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w wypadku z udziałem dzikiego zwierzęcia, powinieneś zrobić kilka rzeczy:

  • Zadzwonić pod numer 112, aby złożyć raport policyjny
  • Zatrzymać pojazd i zjechać na pobocze, jeśli to możliwe
  • Nie zbliżać się do zwierzęcia - ranne dzikie zwierzęta mogą być niebezpieczne i agresywne
  • Zrobić zdjęcia miejsca wypadku i uszkodzeń pojazdu

Zderzenia z dzikimi zwierzętami mogą powodować poważne obrażenia, więc jeśli jesteś ranny, powinieneś jak najszybciej skorzystać z pomocy medycznej. Następnie należy skontaktować się z adwokatem, który może być w stanie pomóc w odzyskaniu odszkodowania za obrażenia.

Co może pokryć Twoje ubezpieczenie samochodu

Ponieważ nie ma winnego kierowcy, przeciwko któremu można wnieść roszczenie, mogą pojawić się pytania dotyczące sposobu ubiegania się o odszkodowanie. Uszkodzenia pojazdu mogą być pokryte przez kompleksowe ubezpieczenie, które jest opcjonalną formą ubezpieczenia, ale wielu kierowców je posiada. Nawet jeśli uczestniczyli Państwo w zderzeniu ze zwierzęciem, ubezpieczenie od kolizji nie pokryje szkód. Ubezpieczenie kompleksowe może również pokryć szkody powstałe w wyniku powodzi, kradzieży pojazdu lub innego rodzaju klęski żywiołowej.

Co z wydatkami medycznymi?

Jeśli wykupiłeś ubezpieczenie kosztów leczenia, może ono zapewnić odszkodowanie za rachunki medyczne. To pokrycie ma zastosowanie bez względu na to, kto ponosi winę za kolizję. Pokrycie to jest opcjonalne.

sarna

Czy możesz być uznany za winnego kolizji z udziałem zwierzęcia?

Firma ubezpieczeniowa sprawdzi, jak doszło do wypadku, aby określić winę. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wypadek dotyczy tylko jednego pojazdu i dzikiego zwierzęcia, takiego jak jeleń, firmy ubezpieczeniowe nie przypisują winy kierowcy. Zamiast tego, uznają taką sytuację za wypadek, którego nie można było uniknąć.

Jeśli jednak, chcąc uniknąć zwierzęcia, wykonasz manewr wymijania i uderzysz w inny pojazd, drzewo, skałę lub zbocze góry, firma ubezpieczeniowa może próbować przypisać Ci odpowiedzialność.

Wskazówki, jak uniknąć kolizji z dzikimi zwierzętami

Dzikie zwierzęta są obecne w wielu częściach stanu, zwłaszcza na obszarach wiejskich, więc całkowite uniknięcie spotkania może być mało prawdopodobne.

Ale są sposoby, abyś mógł zachować siebie, swoich pasażerów i innych kierowców na drodze bezpiecznie, jeśli napotkasz dzikie zwierzęta:

  • Skup się na drodze i unikaj rozproszonej jazdy
  • Przestrzegaj wytycznych dotyczących przekraczania jezdni przez dzikie zwierzęta, jeśli są one wywieszone
  • Używaj świateł drogowych w samochodzie na obszarach wiejskich, gdzie może być zbyt ciemno, aby widzieć.

Masz pytania? Zadzwoń do nas już dziś

Czasami dzikie zwierzęta mogą wyskoczyć na środek drogi bez ostrzeżenia. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz zostać poważnie ranny. Większe zwierzęta, takie jak kaczki, łosie lub niedźwiedzie, mogą spowodować znaczne uszkodzenia pojazdu. Przy odpowiedniej prędkości poroże może być nawet śmiertelne.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich został poszkodowany w kolizji z dzikim zwierzęciem, ważne jest, aby znać swoje możliwości. Adwokaci są tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące odpowiedzialności podczas bezpłatnej, niezobowiązującej konsultacji.

Nie pobieramy żadnych opłat z góry i otrzymujemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy odzyskamy odszkodowanie w Twoim imieniu.