loader
  • Strona główna
  • Porady prawne
  • Jaką kwotę ubezpieczenia komercyjnego kupić? Chcę mieć wystarczająco dużo, ale nie chcę też wydać za dużo pieniędzy.
Porady prawne

Jaką kwotę ubezpieczenia komercyjnego kupić? Chcę mieć wystarczająco dużo, ale nie chcę też wydać za dużo pieniędzy.

Nigdy nie wiemy, kiedy wydarzy się coś nieoczekiwanego, ale ubezpieczenie jest po to, aby (miejmy nadzieję) zapewnić nam pewnego rodzaju siatkę bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia i ryzyka, na które narażone są firmy, naturalne jest, że denerwujemy się zakupem ubezpieczenia dla swojej firmy. Nigdy nie wiadomo, czy coś złego się nie wydarzy, ale trzeba być na to przygotowanym.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to znaleźć agenta ubezpieczeniowego, któremu naprawdę ufasz. Nie musisz dzwonić do przypadkowej dużej firmy ubezpieczeniowej i zaakceptować pierwszą osobę, która odbierze telefon. Odrobić pracę domową i badania różnych lokalnych agentów, aby znaleźć te, które mają dobrą reputację i doświadczenie w pracy z właścicielami firm. Porozmawiaj z właścicielami firm, których znasz w okolicy i zapytaj ich, kto jest ich agentem ubezpieczeniowym i czy są zadowoleni z ich ubezpieczenia. Możesz nawet zapytać ich o rodzaje ubezpieczeń, które posiadają, ponieważ niektóre z nich mogą mieć zastosowanie w Twoim biznesie.

Potrzebne będzie ubezpieczenie majątkowe i ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale niektórzy nie pamiętają o ubezpieczeniu od przerw w działalności. Jeżeli Twoja firma ulegnie zniszczeniu i nie będziesz w stanie jej otworzyć, aby zarabiać pieniądze, ubezpieczenie na wypadek przerw w działalności może Ci w tym pomóc. Pamiętaj, że nawet jeśli Twój budynek nie jest gotowy do prowadzenia działalności, nadal możesz być zmuszony do płacenia pensji, czynszu i innych rachunków. Ubezpieczenie business interruption pomoże Ci sobie na to pozwolić.

Ubezpieczenie nie jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej firmy. Upewnij się więc, że jesteś szczery ze swoim agentem ubezpieczeniowym i przekazujesz mu wszystkie informacje, których potrzebuje do stworzenia dobrej polityki.

Czy jesteś właścicielem firmy, który ma do czynienia z odrzuconym roszczeniem komercyjnym?