loader
Porady prawne

Jak złożyć wniosek o ubezpieczenie mieszkania?

Złożenie wniosku o ubezpieczenie condo jest bardzo podobne do składania wniosku o ubezpieczenie domu, ale z jedną kluczową różnicą: muszą Państwo ustalić, czy szkoda jest objęta Państwa osobistą polisą czy polisą Państwa stowarzyszenia condo. Jeżeli Państwa condo uległo uszkodzeniu lub ponieśli Państwo stratę mienia, należy podjąć następujące kroki w celu złożenia wniosku o ubezpieczenie condo:

  • Udokumentować zdarzenie. Należy zanotować datę i godzinę szkody, jak również wszelkie inne dostępne informacje. Należy zrobić zdjęcia uszkodzeń i zebrać wszelkie inne dostępne dowody.
  • Dokładnie przeczytaj swoją polisę. Ważne jest, aby dobrze zrozumieć umowę zawartą z firmą ubezpieczeniową zanim zadzwonisz. Należy zwrócić szczególną uwagę na te części polisy, które omawiają rodzaj zdarzenia szkodowego, którego Państwo doświadczyli.
  • Zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej. Poinformuj ich o tym co się stało i jakie są postrzegane szkody. Przydzielą Państwu osobę odpowiedzialną za likwidację szkód.
  • Zadzwoń dostowarzyszenia condo. Poinformuj ich o tym, co się stało i ustal, czy szkoda może być pokryta z polisy ubezpieczeniowej stowarzyszenia. Może się okazać, że niektóre szkody są pokrywane przez różne polisy. Być może będziesz musiał skontaktować swoją firmę ubezpieczeniową z firmą ubezpieczeniową spółdzielni mieszkaniowej.
  • Podejmij kroki, aby zabezpieczyć swoją własność i zapobiec dalszym szkodom. Nie czekaj z naprawą nagłych problemów z nieruchomością - zwłaszcza takich, które będą wymagały dalszych napraw. Nie należy również pozostawiać nieruchomości w stanie, który mógłby narazić innych na niebezpieczeństwo.

Czy Twoje roszczenie zostało opóźnione, odrzucone lub zaniżone? Porozmawiaj z prawnikiem zajmującym się roszczeniami ubezpieczeniowymi w kondominium już dziś o swoim sporze.

Sprawdź także: Jakie meble do biura wybrać?