loader
Odszkodowania

Jak można odzyskać odszkodowanie po wypadku z udziałem Ubera?

Wiele osób nie jest pewnych, jak dochodzić odszkodowania po wypadku samochodowym. Mogą oni nie wiedzieć, jak wysokie odszkodowanie może być dostępne lub jakie rodzaje szkód mogą być pokryte.

Jeśli wypadek dotyczy pojazdu ridesharingowego, takiego jak ten prowadzony dla Uber lub Lyft, może być jeszcze więcej zamieszania co do tego, co robić. To może być prawdziwe nie tylko dla pasażerów, ale także dla kierowców tych i innych pojazdów uczestniczących w kolizji.

Poniżej, doświadczeni adwokaci Law Group's auto wypadków wyjaśnić, co należy wiedzieć o dochodzeniu odszkodowania po wypadku Uber lub Lyft.

Jednakże, podczas gdy zapoznanie się z poniższymi informacjami może pomóc w lepszym zrozumieniu tej kwestii, ważne jest, aby porozmawiać z prawnikiem o swoim roszczeniu. To, z czego posiadacze polis mogą nie zdawać sobie sprawy, to fakt, że firmy ubezpieczeniowe nie są po Twojej stronie. Ich priorytetem jest najpierw firma i osiągnięcie zysku. Wiedzą jak oszukać ofiary wypadku i wykorzystać ich słowa przeciwko nim, aby spróbować zdewaluować jakiekolwiek potencjalne roszczenie. Nic dziwnego, że ci, którzy zatrudniają adwokatów często odzyskują większe odszkodowanie niż ci, którzy tego nie robią.

Grupa Prawna oferuje ofiarom wypadków bezpłatną, niezobowiązującą konsultację prawną. Jeśli potwierdzimy Twoje roszczenie, nie będzie żadnych opłat z góry ani żadnych opłat podczas gdy my pracujemy nad Twoją sprawą. Nasi adwokaci nie otrzymają zapłaty, jeśli nie otrzymają Państwo zapłaty.

Składanie pozwu jako kierowca Ubera lub Lyfta

Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie kierowca Ubera lub Lyfta, jest wypadek. Jednakże, nawet jeśli prowadzisz defensywnie, nieostrożność innego kierowcy może spowodować wypadek, uszkadzając Twój pojazd i potencjalnie powodując obrażenia.

Jeśli winę za wypadek ponosi inny kierowca, roszczenie będzie przebiegać w taki sam sposób, jak w przypadku, gdybyś nie prowadził pojazdu dla firmy ridesharingowej. Ty i Twój adwokat zgłosicie roszczenie do firmy ubezpieczeniowej winnego kierowcy.

Polska wymaga od wszystkich kierowców wykupienia minimalnej kwoty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w celu pokrycia szkód powstałych w wyniku spowodowanego przez nich wypadku. Kierowcy muszą wykupić minimum $25,000 w pokryciu odpowiedzialności za obrażenia cielesne dla każdej osoby i co najmniej $50,000 w pokryciu na wypadek. Kierowcy są również zobowiązani do wykupienia co najmniej $15,000 w pokryciu odpowiedzialności za szkody majątkowe. Ważne jest, aby pamiętać, że kierowcy często kupują więcej niż minimalną kwotę pokrycia.

Co zrobić, jeśli inny kierowca jest nieubezpieczony lub nie posiada ubezpieczenia?

Niestety, niektórzy kierowcy nie wykupują ubezpieczenia lub nie mają wystarczającego pokrycia na Twoje szkody. Jeśli tak się stanie, można rozważyć skorzystanie z własnego ubezpieczenia. Jednakże, Twoja osobista polisa może nie mieć zastosowania w tej sytuacji, ponieważ zapłacono Ci za jazdę dla firmy ridesharingowej. Polisy ubezpieczeniowe często zawierają wyjątek dotyczący użytkowania pojazdu do celów służbowych, który zwalnia z obowiązku pokrycia, gdy pojazd jest używany do celów służbowych.

Kierowcy korzystający z ridesharingu mają możliwość wykupienia komercyjnego ubezpieczenia, które obejmie ich, gdy będą przewozić pasażerów.

Jednakże, jeśli nie wykupiłeś polisy, możesz być w stanie wnieść roszczenie z tytułu ubezpieczenia od nieubezpieczonych/nieubezpieczonych kierowców firmy ridesharingowej. Na przykład, program ubezpieczeniowy firmy Uber zapewnia tego typu pokrycie, gdy jesteś w trasie po pasażera i gdy przewozisz pasażera. Kwota pokrycia różni się w zależności od stanu, i to jest coś, adwokaci w Law Group może zbadać dla Ciebie.

Jeśli masz kompleksowe i pokrycie kolizji w osobistej polisy ubezpieczeniowej samochodu, Uber będzie również zapewnić pokrycie szkód fizycznych dla samochodu do rzeczywistej wartości pieniężnej, bez względu na to, kto był winny wypadku. Istnieje jednak udział własny w wysokości 1000 dolarów, który należy zapłacić, zanim pokrycie zostanie uruchomione.

Lyft ma podobny program ubezpieczeniowy, obejmujący ubezpieczenie od nieubezpieczonych i nieubezpieczonych kierowców. Ubezpieczenie obejmuje również ubezpieczenie od wypadków i kolizji do rzeczywistej wartości gotówkowej samochodu, ale obowiązuje potrącenie w wysokości $2,500.

Co zrobić, jeśli byłeś pasażerem w pojeździe ridesharingowym?

Zarówno Uber, jak i Lyft zapewniają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, aby pokryć szkody poniesione przez pasażerów. Limity pokrycia Uber różnią się w zależności od stanu, ale zazwyczaj wynoszą co najmniej $1,000,000. Lyft zapewnia limity pokrycia w wysokości $50,000 na osobę, $100,000 na wypadek i $25,000 za szkody majątkowe. Zazwyczaj te polisy wchodzą w życie dopiero po wyczerpaniu ubezpieczenia kierowcy ridesharingowego, jeśli posiada on ubezpieczenie, które nadal obowiązuje, gdy jego pojazd jest używany do celów służbowych.

Pasażerowie mogą również być w stanie dochodzić odszkodowania od kierowcy, który zawinił, jeśli nie był to kierowca pojazdu ridesharingowego.

Odszkodowanie dla kierowców i pasażerów innych pojazdów

Jeśli byłeś pasażerem innego pojazdu, a kierowca tego pojazdu ponosił winę za wypadek, powinieneś być w stanie wnieść roszczenie do jego firmy ubezpieczeniowej lub polisy ubezpieczeniowej właściciela tego pojazdu.

Jeśli kierowca tego samochodu nie posiada wystarczającej ochrony ubezpieczeniowej, mogą Państwo skorzystać z ubezpieczenia od nieubezpieczonych lub nieubezpieczonych kierowców.

Jeśli winny jest kierowca Ubera lub Lyfta, powinieneś być w stanie wnieść roszczenie przeciwko ubezpieczeniu tego kierowcy lub ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej firmy ridesharingowej.

Czy ofiara wypadku może pozwać firmę ridesharingową?

Jest mało prawdopodobne, abyś był w stanie to zrobić, ponieważ kierowcy rideshare nie są uważani za pracowników. Są one traktowane jako niezależnych wykonawców, a sądy są mało prawdopodobne, aby utrzymać firmy prawnie odpowiedzialne za działania niezależnych wykonawców.

Jednak Kalifornia przyjęła ustawę, która weszła w życie 1 stycznia 2020 r., która ma na celu zmuszenie firm do traktowania większej liczby niezależnych wykonawców jak pracowników. To może otworzyć drzwi do pozwów sądowych dotyczących działań kierowców ridesharing i innych niezależnych wykonawców.

Masz pytania po wypadku samochodowym? Zadzwoń już dziś

Od ponad 28 lat, Grupa Prawna walczy dla ofiar obrażeń ciała w całym kraju. Z powodzeniem odzyskaliśmy setki milionów dolarów odszkodowania w imieniu naszych klientów, w tym miliony dla ofiar wypadków. Nasza kancelaria uzyskała 4 miliony dolarów dla ofiary wypadku, która doznała urazu rdzenia kręgowego prowadzącego do paraliżu.

Mieliśmy do czynienia z wieloma firmami ubezpieczeniowymi i wiemy jak chronić pełną wartość roszczenia. Jesteśmy agresywnymi negocjatorami, którzy są zaangażowani w odzyskanie maksymalnego odszkodowania dla naszych klientów. Chcemy, abyś otrzymał odszkodowanie, którego potrzebujesz, aby przetrwać ten trudny czas.

Prowadzimy sprawy na zasadzie contingency, co oznacza brak opłat z góry. Nie otrzymujemy zapłaty za nasze usługi, chyba że Ty otrzymasz zapłatę.