loader
Porady prawne

Jak mogę się dowiedzieć, czy moje roszczenie z tytułu ubezpieczenia domu jest niedopłacone?

Może być Państwu trudno stwierdzić, czy Państwa firma ubezpieczeniowa nie wypłaca zbyt niskich odszkodowań z tytułu szkód majątkowych. W końcu jest mało prawdopodobne, że Państwa dom został uszkodzony w przeszłości lub że posiadają Państwo doświadczenie w szacowaniu szkód majątkowych.

Niestety, oznacza to, że firmy ubezpieczeniowe czasami wykorzystują swoich klientów. Robią to poprzez zaniżanie odszkodowań i liczą na to, że nie będziesz się kłócił, nie zauważysz lub nie będziesz wiedział co z tym zrobić.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy firma ubezpieczeniowa zaniża wysokość roszczenia jest uzyskanie drugiej opinii na temat szkody majątkowej. Najlepiej jest to zrobić przed otrzymaniem zapłaty od firmy ubezpieczeniowej.

Wielu właścicieli domów dowiaduje się w ciężki sposób, że ich roszczenie ubezpieczeniowe jest niedopłacone, kiedy wynajmują kogoś do naprawienia szkody majątkowej. Odkrywają oni, że kosztorys naprawy sporządzony przez wykonawcę jest znacznie wyższy niż to, co firma ubezpieczeniowa zapłaciła za ich roszczenie. Uzyskanie profesjonalnej, niezależnej i bezstronnej opinii na temat tego co się Państwu należy jest niezwykle istotne.

Rozmowa z adwokatem na temat ewentualnego roszczenia ubezpieczeniowego w złej wierze jest logicznym następnym krokiem. W Kancelarii Prawnej, możemy pomóc Państwu zrozumieć szczegóły Państwa polisy ubezpieczeniowej, za co Państwa firma ubezpieczeniowa jest odpowiedzialna i czy mogła działać w złej wierze. Możemy również pomóc w ustaleniu rzeczywistej wysokości szkody, jaką poniosła Państwa nieruchomość.