loader
Porady prawne

Ile będzie kosztować ubezpieczenie właściciela mieszkania?

Posiadanie i prowadzenie kompleksu apartamentów (lub kompleksów) wiąże się z wieloma rodzajami ryzyka: Twój budynek może ulec uszkodzeniu, ktoś może zostać ranny na Twojej posesji, lub Twoja działalność może zostać przerwana na dłuższy okres czasu.

Posiadanie odpowiedniej sumy ubezpieczenia jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Posiadanie zbyt dużej ochrony ubezpieczeniowej może kosztować Cię pieniądze i zaszkodzić Twoim wynikom finansowym. Z kolei niewystarczające pokrycie może zniszczyć firmę w przypadku wystąpienia szkody.

W jaki sposób Ty i Twoja firma ubezpieczeniowa powinniście określić koszt polisy ubezpieczeniowej? Należy zwrócić uwagę na główne czynniki:

  • Wartość majątku
  • Wartość operacji biznesowych
  • Straty poniesione przez Państwa firmę i majątek w przeszłości
  • Możliwość wystąpienia strat w przyszłości, zgodnie z wyliczeniami underwritera.

Niektóre z wyżej wymienionych czynników mogą się zmieniać z upływem czasu, dlatego ważne jest, aby dokonywać przeglądu ubezpieczenia w miarę upływu czasu i w razie potrzeby wprowadzać zmiany. Na przykład, możesz potrzebować większego pokrycia, jeśli ulepszysz swoją nieruchomość, przeprowadzisz remont lub rozwiniesz swoją działalność. Mniejsze pokrycie może być potrzebne, jeśli stan nieruchomości ulegnie pogorszeniu lub jeśli dokonamy ulepszeń, które ochronią nieruchomość przed uszkodzeniem w wyniku burzy lub wandalizmu. W wielu stanach, składka ubezpieczeniowa może wzrosnąć, jeśli zgłosimy dużą ilość roszczeń.

Niezbędne jest również uzyskanie odpowiednich rodzajów pokrycia dla Państwa mieszkań i wynajmu. Na przykład, mogą Państwo chcieć zakupić ubezpieczenie od powodzi, ubezpieczenie od przestępstw gospodarczych, ubezpieczenie od przerw w działalności gospodarczej lub ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie te polisy mogą pomóc w ochronie, ale mają również wpływ na to, jak drogie są nasze rachunki za ubezpieczenie.