loader
Wypadki komunikacyjne

Czy można powiązać stres pourazowy z wypadkiem samochodowym?

Badania wykazały, że znaczna liczba ofiar wypadków samochodowych cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD).

Mogą one cierpieć na retrospekcje, koszmary i wahania nastroju oraz mogą aktywnie unikać sytuacji, które przypominają im o wypadku.

Jeśli wypadek został spowodowany przez zaniedbanie innego kierowcy, ofiary mogą być w stanie złożyć wniosek o odszkodowanie za PTSD, wraz z innymi poniesionymi szkodami (rachunki medyczne, utracone zarobki, itp.). Jednakże, PTSD może być trudne do udowodnienia, ponieważ nie jest to fizyczny uraz, który firmy ubezpieczeniowe mogą zobaczyć.

Poniżej dowiesz się więcej na temat wyzwań związanych z powiązaniem problemów emocjonalnych/psychologicznych takich jak PTSD z wypadkiem samochodowym. Osoby cierpiące na PTSD po wypadku powinny zdecydowanie rozważyć poszukiwanie reprezentacji prawnej. Grupa Prawna ma udokumentowane osiągnięcia i dekady połączonego doświadczenia.

Diagnozowanie PTSD

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką może zrobić każda ofiara wypadku samochodowego jest jak najszybsze skorzystanie z opieki medycznej. W ten sposób lekarze mogą Cię zbadać, zdiagnozować obrażenia, ustabilizować je i rozpocząć leczenie.

Jednak lekarze będą diagnozować tylko obrażenia fizyczne, których doznałeś. Jeśli doznałeś urazów emocjonalnych, musisz udać się do licencjonowanego specjalisty ds. zdrowia psychicznego (psychologa lub psychiatry), aby mógł on udokumentować problemy, z jakimi się borykasz.

Niestety, nadal istnieje piętno wokół problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, co często powstrzymuje ludzi przed szukaniem pomocy. Jednak wiele osób po wypadku boryka się z problemami natury psychologicznej lub emocjonalnej, w tym z PTSD. Nie jest to wszystko nienormalne, a leczenie może pomóc w pracy nad tymi problemami i poprawić jakość życia.

Otrzymanie diagnozy od licencjonowanego specjalisty może również wzmocnić Twoje roszczenie o odszkodowanie. Twój prawnik od wypadków samochodowych musi udowodnić związek między wypadkiem a problemami ze zdrowiem psychicznym, a to jest jeden ze sposobów, aby ustalić ten związek.

Objawy, na które należy zwrócić uwagę

Zazwyczaj objawy PTSD pojawiają się w ciągu jednego do trzech miesięcy od wypadku. Ogólnie rzecz biorąc, objawy te muszą utrzymywać się przez co najmniej miesiąc, aby można było zdiagnozować PTSD. Specjaliści od zdrowia psychicznego szukają znacznego zaburzenia emocjonalnego i problemów z funkcjonowaniem w życiu codziennym.

Niektóre z najczęstszych objawów tego zaburzenia obejmują:

Unikanie

Na przykład, jeśli wypadek samochodowy zdarzył się na międzystanowej, możesz unikać jazdy na międzystanowej. Możesz wybrać znacznie dłuższą trasę do pracy, aby uniknąć jazdy po międzystanowej, ponieważ przypomina Ci ona o tym, co się stało.

Osoby cierpiące na PTSD mogą również unikać osób, które brały udział w wypadku i unikać rozmów o tym zdarzeniu.

Zachowania antyspołeczne

Ofiary PTSD mogą próbować radzić sobie poprzez unikanie innych ludzi i izolowanie się. Mają nadzieję uniknąć kogokolwiek lub czegokolwiek, co może im przypominać o przeżytej traumie.

Nadwrażliwość

Odnosi się to do intensywnych negatywnych reakcji na zwykłe rzeczy, takie jak różne rzeczy, które ludzie widzą lub słyszą na co dzień. Osoby cierpiące na PTSD mają trudności z kontrolowaniem swoich reakcji na te rzeczy i mogą wykazywać wybuchy złości.

Wspomnienia lub natrętne myśli

Osoby mogą przeżywać incydent w myślach lub cierpieć z powodu koszmarów przypominających im o tym zdarzeniu.

Inne objawy, które mogą wystąpić w PTSD obejmują:

Bezsenność Depresja Niepokój Wahania nastroju Strach przed tłumem Nadużywanie alkoholu lub narkotyków

Są to wszystko rzeczy, które należy omówić z licencjonowanym specjalistą zdrowia psychicznego, ponieważ pomoże to jemu lub jej zdiagnozować twój stan i zapewnić odpowiednie leczenie.

Należy pamiętać, że specjaliści zdrowia psychicznego i adwokaci są związani umowami o poufności. Twój prawnik może powiedzieć więcej o tym, co to znaczy, ale w zasadzie, należy mieć dobrą ilość kontroli nad tym, co informacje są wprowadzane do roszczenia.

Adwokaci w Law Group rozumieją, jak wrażliwe są te kwestie, i jesteśmy zobowiązani do zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby chronić swoją prywatność, jak to możliwe.

Jak drogie może być leczenie PTSD?

To zależy od wielu czynników, w tym od tego, jak długo będziesz cierpiał na to zaburzenie, jak zareagujesz na leczenie i jak poważne jest twoje PTSD. Jednakże, leczenie może szybko stać się bardzo kosztowne, dlatego też dochodzenie odszkodowania może być tak ważne.

Leczenie często obejmuje regularne spotkania z terapeutą i potencjalnie przyjmowanie leków na receptę w celu opanowania objawów takich jak lęk i depresja. Innym sposobem leczenia PTSD jest terapia poznawczo-behawioralna. Polega ona na pomocy ofiarom w rozpoznaniu i oduczeniu się szkodliwych nawyków oraz zastąpieniu ich zdrowszymi alternatywami.

Przeszłe i przyszłe leczenie PTSD może podlegać odszkodowaniu w ramach roszczenia z tytułu wypadku samochodowego. Jednakże, ofiary muszą spotkać się z licencjonowanym specjalistą zdrowia psychicznego, aby udokumentować to, co się dzieje. Spotkanie z prawnikiem może być również bardzo ważne, ponieważ powiązanie PTSD z wypadkiem samochodowym może być trudne.

Potrzebujesz pomocy przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek?

Wiemy, że ofiary wypadków często mają wiele pytań dotyczących dochodzenia odszkodowania za poniesione szkody. Wiemy również, że mają do czynienia z ogromnym stresem i niepokojem, gdy rachunki za leczenie rosną, a oni nie są w stanie pracować.

Pomagamy ofiarom wypadków od ponad 28 lat i odzyskaliśmy setki milionów w odszkodowaniach.

Wstępna konsultacja jest bezpłatna i nie ma żadnych opłat, chyba że otrzymasz zapłatę na końcu procesu prawnego.