loader
Porady prawne

Czy moja polisa ubezpieczeniowa na dom obejmuje szkody spowodowane przez pleśń?

Państwa polisa ubezpieczeniowa może obejmować niektóre rodzaje uszkodzeń spowodowanych przez pleśń, a inne nie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to czy jesteś nim objęty, czy nie, często zależy od tego, dlaczego Twoja nieruchomość została uszkodzona, a nie jak została uszkodzona.

Jeżeli pleśń została spowodowana przez problem z konserwacją...

Twoja polisa ubezpieczeniowa prawdopodobnie nie obejmuje usunięcia pleśni. Masz obowiązek utrzymywać swój dom, naprawiać przecieki i dokonywać regularnych napraw.

Jeśli pleśń została spowodowana przez szkody powodziowe...

Twoja polisa ubezpieczeniowa raczej nie pokryje kosztów usunięcia zagrzybienia. Wiele podstawowych polis ubezpieczeniowych dla właścicieli domów nie obejmuje szkód powodziowych, więc wszelkie szkody związane z powodzią również nie zostaną pokryte.

Jeżeli posiadasz oddzielną polisę ubezpieczeniową od powodzi...

Jeżeli szkody spowodowane pleśnią zostały spowodowane przez wody powodziowe, być może przysługuje Ci ważne roszczenie ubezpieczeniowe. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj uważnie swoją polisę ubezpieczeniową od powodzi.

Jeśli szkody spowodowane pleśnią powstały w wyniku problemów z konstrukcją domu...

Szkody mogą nie być objęte polisą ubezpieczeniową, ale być może uda Ci się nakłonić firmę budowlaną lub wykonawcę do dokonania napraw.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na ustalenie, czy szkody spowodowane przez pleśń są objęte polisą ubezpieczeniową lub gwarancją budowlaną, jest uważne przeczytanie umów. Ważne jest również, aby regularnie szukać oznak pleśni w swoim domu. Jeśli znajdziesz pleśń, zrozumienie jej źródła jest niezbędne do usunięcia problemu i zrozumienia, kto powinien zapłacić za naprawę.