loader
Porady prawne

Co zrobić, jeśli Twój zwierzak doznał obrażeń w wypadku samochodowym?

Niestety, ludzie nie zawsze są tak ostrożni, jak powinni, kiedy zabierają swoje zwierzęta ze sobą w podróż samochodem. Często ludzie po prostu kładą psa na tylnym siedzeniu i pozwalają mu się błąkać. Rzucając ostrożność na wiatr, oznacza to, że zwierzęta są narażone na poważne obrażenia, jeśli dojdzie do wypadku.

Jednak nawet jeśli umieścisz psa, kota lub inne zwierzę domowe w budce lub klatce, to i tak może ono doznać obrażeń podczas kolizji.

Jak wielu właścicieli zwierząt wie, leczenie weterynaryjne obrażeń u zwierząt domowych może szybko stać się bardzo kosztowne. Na szczęście, jeśli Twój zwierzak został ranny w wypadku, możesz mieć możliwość odzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Dowiedz się więcej poniżej.

Zwierzęta domowe są uważane za własność właściciela

Podczas gdy wielu z nas uważa swoje zwierzęta domowe za część rodziny, dla celów ubezpieczeniowych są one klasyfikowane jako własność osobista. Oznacza to, że ubezpieczenie od uszkodzeń mienia kierowcy, który spowodował wypadek, powinno pokryć koszty wszelkich obrażeń poniesionych przez Twoje zwierzę w wyniku wypadku.

pies

A co ze zgłoszeniem roszczenia do własnego towarzystwa ubezpieczeniowego?

Niestety, może to nie być możliwe. Nawet jeśli wykupiłeś ubezpieczenie wyższe niż minimalne, jest mało prawdopodobne, że pokryje ono obrażenia Twojego zwierzęcia. Na przykład, ubezpieczenie od kolizji obejmuje tylko uszkodzenia samochodu, a nie innych rzeczy osobistych.

Jaką kwotę pokryje ubezpieczenie?

W tym miejscu sprawy się komplikują. Polisy ubezpieczeniowe mogą mieć ograniczenia dotyczące pokrycia obrażeń zwierząt domowych. Na przykład, czy ubezpieczenie pokrywa pełny koszt leczenia weterynaryjnego, czy tylko wartość rynkową Twojego zwierzęcia?

Niektóre polisy ubezpieczeniowe pokrywają tylko tyle, ile zapłaciliśmy za zwierzę. Powiedzmy, że zapłaciłeś $300 za zakup zwierzęcia ze schroniska. Ubezpieczenie może pokryć tylko 300 dolarów, ponieważ taka jest wartość zwierzęcia.

Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że polisy ubezpieczeniowe mogą pokrywać tylko obrażenia niektórych zwierząt domowych, takich jak koty i psy. Obrażenia zwierząt egzotycznych, takich jak ptaki czy węże mogą nie być objęte ubezpieczeniem.

Ważne jest, aby przejrzeć swoją polisę ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, co dokładnie mówi ona o pokryciu obrażeń zwierząt domowych. Nie należy po prostu wierzyć firmie ubezpieczeniowej na słowo. W zasadzie najlepiej jest omówić sytuację z licencjonowanym adwokatem. Firmy ubezpieczeniowe często wykorzystują ofiary wypadków, które starają się o odszkodowanie.

Co z ubezpieczeniem zwierząt?

Jeśli posiadasz zwierzę, powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup ubezpieczenia dla zwierząt, i to nie tylko na wypadek, gdybyś uczestniczył w wypadku ze swoim pupilem w samochodzie. Leczenie u weterynarza lub w szpitalu dla zwierząt może być bardzo drogie, a Ty możesz nie mieć dostępu do kilkuset dolarów lub więcej, aby za nie zapłacić.

Ubezpieczenie dla zwierząt domowych nie tylko pokrywa koszty leczenia po wypadku. Może ono również pokryć koszty regularnych wizyt u weterynarza oraz leczenia chorób przewlekłych lub innych schorzeń, na które cierpi nasz pupil. Na przykład, ubezpieczenie dla zwierząt domowych może obejmować choroby dziedziczne, które nie dają objawów przy urodzeniu. Jeśli Twój pies ma skłonność do infekcji uszu, może to kosztować Cię tysiące dolarów w ciągu całego życia zwierzęcia. Ubezpieczenie dla zwierząt domowych może sprawić, że leczenie to będzie znacznie bardziej przystępne.

Oczywiście, jak w przypadku każdej innej polisy ubezpieczeniowej, istnieją pewne ograniczenia pokrycia i prawdopodobnie będzie obowiązywał udział własny. Jeżeli jednak Państwa zwierzę dozna poważnych obrażeń, ubezpieczenie dla zwierząt domowych może pozwolić Państwu na podjęcie leczenia, które jest niezbędne do wyleczenia zwierzęcia i potencjalnie poprawić jakość jego życia.

Każda sprawa związana z wypadkiem samochodowym jest inna, ale generalnie prawdą jest, że ci, którzy zatrudniają doświadczonych adwokatów uzyskują większe odszkodowanie w porównaniu do tych, którzy tego nie robią. Istnieje wiele powodów, które można omówić podczas bezpłatnej konsultacji z prawnikiem specjalizującym się w sprawach wypadków samochodowych.

Reprezentujemy ofiary wypadków samochodowych od prawie 30 lat i pomogliśmy wielu poszkodowanym odzyskać maksymalne odszkodowanie.